Тақырыбы : « Саппен дұрыс жүру ».
Пәні -хореография
Мақсаты - Балалардын шығармашылық қабілетін дамыту.
- Құралдармен жүмыс жасату.
- Музыкалық ырғақты түсіну.
Міндеттері:
- Балалардың қимыл белсенділіктерін арттыру.
- Әуенге сәйкес дербес би қозғалыстарын ойлау
арқылы баланың ой қиялын және елестету қабілеттерін дамыту.
Құрал-жабдықтар:
-Музыкалық үнтаспа
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі.
Музыка ойнап тұрады, балалар музыка залына саппен кіреді.
сәлемдесу:
Сәлеметсіңдер ме, балалар.
Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: - « Саппен дұрыс жүру ».
Сергіту сәті:
1. Басы: а) Оңға-солға;
б) алға-артқа;
в) айналу бойынша сағат тілімен және сағат тіліне қарсы.
2.Иығына: а) иықты бір мезгілде көтеру және түсіру;
б) Оң иық , сол иықты кезекпен көтеру.
в) иықты екі рет алға, екі рет артқа айналдыру.
3.Қолдар: а) "Диірмен" қолдарды созап алға , артқа айналдыру.
б) Жаттығу "Қайшы".
4.Корпус: а) денені оңға , солға иілдіру
б) Майысуы корпусы.
в) Бағыт бойынша бұрылу.
Секіру: а) VI -поз. Орнында тұрып секіру.Оңға-солға, алға-артқа.
б) Аяқ арасын алшақ ашып, секіру,қолымен шапалақ ұрып қоса секіру.
в) Подскок.
г) Би жүгіру.
Партерный экзерсис:
Жаттығу - 1
Қ.Ж. – тізерлеп тұрып, аяқ арасы алшақ, қолды өкшеге тигізу.
"төрт"-Артқа иілу.
"5-8"- қайтып Қ.Ж.
4 рет қайталау
Иық және бел буындарының иілгіштігін дамыту.
Жаттығу -2
Қ.Ж. – (еденде жатып) белімен иіліп , басын аяқ табанына дейін жеткізу.
4-6 рет қайталау.
Жаттығу – 3 "Көбелек"
Жаттығу- 4 Қ.Ж. – еденде отырып,аяқты созу.
"бір- екі"- Тізені кеудеге дейін жеткіп, жоғары көтеру.
"үш - төрт"- қайтаруға Қ.Ж.
Іш пресін нығайту жаттығулары.
Жаттығу-5 Қ.Ж. - " еденде
отырып, аяғын созып, барынша аяқ арасын ашу.
"бір- екі"- оң жаққа иіліп, қолды аяқ ұшына жеткізу.
"үш-төрт"- Қ.Ж. оралу
"Бір-екі"- сол жаққа иіліп, қолды аяқ ұшына жеткізу
"үш-төрт" – Қ.Ж.оралу
«бір-төрт» - алға иілу
«бес-сегіз»- Қ.Ж.
Жаттығу-6 « Қорапша »
Қ.Ж. – етпетінен жатып, қолымен тіреле артқа иілу. Аяқтың ұшын басқа жеткізу.
Жаттығу-7
Қ.Ж. - етпетінен жатып. Қолымен аяқ тобығынан ұстап, жоғары көтеру.
Педагог әр баланың қасына жақындап, аяқ -қолынан ұстап, жоғары көтереді.
Сабақтын негізгі бөлімі : «Саппен дұрыс жүру »
Сапқа тұру және саппен жүру. Шеңбермен жүру.
- музыкалық сүйемелдеумен этюд элементтерін жаттықтыру.
Телефон звондады :
(Дауыс естілді ) Алло , бұл балабақша?
Мен- кұзбін. Кешірініз, мен сіздерге келе алмаймын. Менде бир өтінішім бар .
Балалардын көмегі керек.
- Арине,
қандай көмек?
- Картөпті теруге көмектесіндерші.
- Балалар, Күзге көмектесеміз бе ?
Онда, сапқа тұрып егінді жинауға барайық. ( Балалар би билейді)
Қорытынды бөлім: ( Балалар зал ортасында сапқа тұрады).
- Біздің сабақ аяқталды.Бүгін біз қандай қимыл элементтерін үйрендік?
- Үй тапсырмасы: Бүгінгі үйренген қимыл элементтерін қайталау.
Тағзым: (музыка сүйемелдеуімен балалар залдан шығады).